Categories: Новини

Керівник Microsoft AI вважає, що ШІ відправить на звалище історії пошукові системи та браузери

У бесіді з журналістами порталу The Verge Сулейман розповів про майбутнє, в якому діалогові генеративні ШІ-інтерфейси можуть зробити звичайні веб-браузери застарілими. Однак, перш ніж ця концепція буде реалізована на практиці, технологія має подолати масу перешкод. Він висловив упевненість у подальшому розвитку ШІ, але стримав очікування щодо штучного інтелекту загального призначення (Artificial General Intelligence), який також називають сильним ШІ, здатним вирішувати завдання нарівні з людиною.

Сулейман вважає, що у нинішньому вигляді процес взаємодії з пошуковими системами є надто громіздким. На його думку, набагато зручніше робити запити у додатку Copilot на своєму iPhone. На думку Сулеймана, ШІ-помічники з інтерфейсами, що згенеровані нейромережами, зможуть замінити традиційні пошукові системи та браузери протягом трьох-п’яти років.

Якщо розробники перепроектують веб-портали таким чином, щоб на них можна було розміщувати ШІ-агентів, такі агенти зможуть виконувати запити, взаємодіючи з іншими ШІ-системами. Однак за такого сценарію не зовсім зрозуміло, чи зможе ШІ коректно знаходити точні відповіді на запити, і що станеться з доходами від реклами, коли люди перестануть переходити веб-сайтами. Сулейман не став загострювати увагу на цих питаннях, сказавши, що Microsoft досягла значного прогресу в мінімізації кількості галюцинацій ШІ, які є основною проблемою ШІ-агентів.

Галузевий аналітик Ом Малік вважає, що програми на основі генеративного ШІ можуть піти ще далі. У недавній публікації він висловився про обмеження традиційних браузерів у світі, де дедалі більше домінують технології доповненої та віртуальної реальності, а також штучний інтелект. Браузери не сильно змінилися з моменту їх появи, вони збудовані навколо «інтернету, орієнтованого на документи». Поява генеративних нейромереж та діалогових систем кидає виклик цим підвалинам. Потенційно ІІ здатний фрагментувати веб-сторінки в інтерактивні, персоналізовані потоки інформації, що не відповідає початковим цілям браузерів.

Щось схоже тестує Google у рамках проекту Project Jarvis, учасники якого створили ШІ-агента, здатного обмежено контролювати курсор миші та браузер користувача для автоматизації процесу виконання низки завдань. Колишні співробітники Google також працюють над створенням працюючої онлайн операційної системи на базі ШІ.

Пасевич Сергій

Всерйоз захоплююсь різною мобільною технікою з 2014 року. Саме цього року було започатковано перший мій сайт на цю тематику "Перший огляд". Зараз намагаюся не пропустити жодної новинки у світі мобільних технологій, про що власне і пишу

Recent Posts

Світові продажі розумних годинників та браслетів майже перестали зростати: новинки не пропонують нічого нового

Найбільшу позитивну динаміку показали розумні браслети — у цій категорії відзначено зростання на 7% до…

20 години ago

realme представила недорогий смартфон з батареєю 7000 мАг і товщиною корпусу всього 8,56 мм: є захист IP69 і IP68

В плані дизайну новинка отримала поєднання флагманських технологій обробки корпусу з мікрорізьбленням і технологією сріблястого…

23 години ago

Мільйони YouTube-роликів отримають дубляж іноземними мовами: Google розширює можливості Gemini

Як зазначає TechCrunch, сервіс YouTube оголосив про розширення підтримки функції автоматичного дубляжу відеоконтенту на сотні…

1 день ago

На iPhone вперше зняли повноцінний голлівудський фільм

"Знято на iPhone" - зовсім не новий слоган для Apple, але незабаром він буде підкріплений…

1 день ago

Ноутбуки та консолі можуть зламувати карткою пам’яті: навіть не включаючи їх

Стандарт SD Express, розроблений SD Association, поєднує формат SD з протоколами PCIe та NVMe, що…

3 дні ago

Samsung втрачає прибуток через низьку популярність своїх мобільних процесорів

Як показала статистика Canalys, на світовому ринку смартфонів вартістю понад $600 компанія Samsung поки що…

3 дні ago