ГоловнаТехно ProstomobMeta прокладе власний підводний інтернет-кабель через всю планету: для чого це компанії

Meta прокладе власний підводний інтернет-кабель через всю планету: для чого це компанії

10 відсотків кабельного і 22 відсотки мобільного трафіку всього світу на даний момент «займають» сервіси Meta. Але, як повідомляє TechCrunch, власник соц. мережі Facebook планує значно розширити інфраструктуру для підтримки бізнесу за рахунок нового кабелю, який протягнуть через всю нашу планету.

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

«Оптоволокно» буде протягнуто на відстань 40 000 км і для цього потрібно буде інвестувати близько 10 мільярдів доларів. Офіційні заяви з цього приводу будуть зроблені вже на початку 2025-го, а сам проект планують реалізувати не за один рік. Основна проблема з його реалізацією в тому, що компанії, які можуть реалізувати щось подібне, наприклад SubCom, вже має підписані контракти на роки вперед.

Отримати свій власний виділений канал для передачі даних Meta планує через кабель, який буде прокладено в W-подібній зв’язці: з східної частини США до Індії, проникаючи по дорозі в Південну Африку, і після Індії він простягнеться до західної частини узбережжя США, не оминувши при цьому Австралію.

Раніше Meta активно інвестувала кошти в кабельні системи. На даний момент їх вже 16-ті і сюди входить кабелі 2Africa, які оповили африканський континент.

Судячи зі всього у Meta є амбітна мета створити конкуренцію Google, яка є співвласником 33 подібних кабельних проектів, але при цьому одноосібним власником кабельної інфраструктури технологічний гігант ніколи не був, він  навіть розділяє деякі кабельні мереж з Amazon і Microsoft.

Володіння кабельними мережами дає змогу Meta контролювати і розподіляти трафік всередині цього інфраструктурного об’єкт, сприятиме швидшому розвитку технологій ШІ. Також компанія акцентує увагу на економічній ефективності подібного проекту. По попереднім оцінкам підводні кабелі дозволять заробити близько $500 млрд. Тут все дуже просто, перекладати доставку реклами і контенту на операторів зв’язку в Meta не хочуть, як і домовлятися з місцевими компаніями про доступ до пакету «останньої милі». Також на оформлення подібного проекту впливає геополітика. «Перерізані» подібні кабелі в Червоному морі, спонукали технологічного гіганта прокласти свої кабелі оминаючи «зони напруження».

Поки що залишається відкритим питання, чи зробить компанія дану магістраль доступною для загального користування, чи користуватиметься нею виключно для власних потреб.

- Advertisement -

Стрічка новин: