Раніше в Мережі з’явилось відео, на якому продемонстровано вправне жонглювання м’ячиками роботом Tesla Optimus. Популярний виробник електрокарів зізнався, що в той момент роботом управляла людина, але плавність і вправність з якою це робив робот стала можливою завдяки важливій зміні – більш досконалим рукам.
За словами Мілана Ковача, який є керівником проекту Optimus, дані руки, це по суті «подарунок» на «Чорну п’ятницю», який потребує доробки. Головними доопрацюванням, якого потребують дані руки є можливість розпізнавати дотик до різних типів поверхні. По планам, на це виділили місяць часу.
При цьому при створені нових рук основна проблема була в тому, щоб поєднати гарну чутливість рук з захисним покриттям, яке повинно нагадувати людську шкіру та плоть. Ковач заявив, що вже зараз рука має непогану чутливість і може тактильно розпізнавати дотик до поверхні з більш-менш задовільною точністю. Проблему поганої кінематики пальців вирішили за рахунок створення тонких ліній управління, які подібні до людського сухожилля. Приводяться в рух вони з передпліччя, де сконцентрований основний вузол розгалужень. За рахунок таких змін вага руки було трохи збільшена.
Раніше виробник заявляв, що кисть робота має 22 ступені свободи, що мало відрізняється від можливостей людської руки. Слідування людській анатомії в створені даного робота, також дозволить використовувати отриманий досвід для створення досконалих біонічних протезів, якими можливо буде замінити кінцівки людей.