Набухання акумулятора – досить страшне видовище. Однак у момент виявлення проблеми важливо впоратися з панікою, зрозуміти, чому це сталося, і вжити низку важливих дій щодо порятунку себе та пошкодженого пристрою.
Пояснимо процес роботи акумулятора доступною мовою. У ньому є два основні компоненти: анод та катод. Анод зазвичай виготовляється із графіту, а катод — із оксиду літію. Між ними знаходиться електроліт, який проводить електричний струм. Під час заряджання батареї телефону іони літію переміщуються від катода до анода через електроліт. Коли акумулятор розряджається, іони рухаються назад. Цей процес постійно повторюється.
З часом або внаслідок будь-яких факторів деякі іони літію можуть почати накопичуватися на аноді. Це може призвести до збільшення об’єму акумулятора, оскільки іони літію займають більше місця, ніж вони мали б при нормальному використанні.
Виробничі дефекти також можуть бути причиною розбухання акумулятора – тут вся вина і відповідальність на збирачі пристрою.
Розбухання акумулятора створює потенційну загрозу безпеці. У деяких випадках він справді може вибухнути, а іноді — і спалахнути.
Повністю вимкніть пристрій і, якщо він стояв на зарядці, від’єднайте від нього провід. Користуватись таким гаджетом тепер не можна: це може призвести до додаткового навантаження на акумулятор і збільшити ризик його розриву.
Дуже важливо якнайшвидше звернутися до фахівця: за гарантією або до найближчого сервісного центру (головне, щоб у нього були хороші відгуки, а то мало що з вашим смартфоном зроблять). Доки ви не віднесете телефон у ремонт, зберігайте його у відкритому просторі з гарною вентиляцією, захистіть від впливу сонячного світла і не натискайте на акумулятор.
Насамкінець, зробіть висновок на майбутнє: не перезаряджайте пристрій, не розряджайте до моменту вимикання, не користуйтеся ним у спеку та мороз, не використовуйте неоригінальні зарядні пристрої, регулярно чистіть важкодоступні місця від пилу та бруду і намагайтеся не упускати гаджет. Це допоможе знизити ризик розбухання акумулятора в майбутньому.
Згідно з інформаційним бюлетенем Марка Гурмана, гігант із Купертіно пропонує нові вражаючі функції відстеження стану…
Єврокомісія дала Apple низку рекомендацій, які мають зробити операційну систему iOS більш сумісною зі сторонніми…
Компанія Apple скасувала плани щодо запуску сервісу підписки на пристрої, які дозволяли б користувачам щороку…
З моменту виходу iOS 18.2 пройшли вже кілька днів, і власники iPhone почали ділитися враженнями…
Раніше повідомлялося, що iPhone 17 Air стане найдорожчим iPhone у лінійці iPhone 17. Нібито смартфон…
Конго має великі родовища так званих конфліктних мінералів — олова, танталу та вольфраму, здобиччю яких…